Зберегти у списку покупок
Створіть новий список покупок

Нубук – все, що вам потрібно знати про цю шкіру та догляд за нею

2024-12-10

Для виробництва взуття використовуються різні види шкіри - зерниста, замша і нубук. Окремі розчини відрізняються за своїми властивостями. Кожен з них має свої переваги і недоліки, які варто враховувати при виборі взуття для конкретного сезону. Нубук – що це таке і як за ним доглядати? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в нашій статті, в якій ми представляємо цей розкішний матеріал. Прочитавши текст, ви свідомо вирішите, чи підходить вам шкіра нубук.

Нубук – що це таке і як виготовляється?

У взуттєвій промисловості використовується два види шкіри - зерниста і груба. Які характеристики кожного з них і як це впливає на зручність використання взуття? Зерниста шкіра відрізняється тим, що вона залишається гладкою і без ворсу. Іноді їй надають розкішного блиску, покриваючи воском. При пресуванні при високій температурі утворюється виключно міцна і стійка до механічних пошкоджень саф'янова шкіра. Використовується для виготовлення ексклюзивних аксесуарів. Взуття зі шкіри Grain Leather користується великою популярністю, оскільки вона вважається легкою у догляді та стійкою до вологи. Їх можна носити в дощові дні і під час снігопаду.

Шорстка шкіра характеризується видимими волосками, що виступають над її поверхнею. Якщо ми почнемо його торкатися, на ньому з’являться більш темні смуги. Це пов'язано з тим, що ми укладаємо волосся під іншим кутом. До грубої шкіри відносяться замша, нубук і оксамит. Зазначені матеріали використовуються у виробництві сумок і взуття, але слід пам'ятати, що догляд за ними дещо складніший. Крім того, груба шкіра повинна якомога менше контактувати з вологою. Рекомендується захистити водостійким просоченням.

Що таке нубук? Цей термін відноситься до спеціально полірованої зернистої (зовнішньої) шкіри. Зазначений процес сприяє зміні його фактури. Матеріал набуває пухнастої структури, яка дуже нагадує замшу, але має більш короткі та тьмяні волоски. Шкіру нубук отримують з коров'ячої, телячої та свинячої шкіри. Іноді його навмисно нерівномірно шліфують, щоб отримати градієнт (різні відтінки одного кольору).

Шкіра нубук після шліфування або полірування є справжньою насолодою для різних мікроорганізмів, оскільки містить білок тваринного походження. Тому її слід захистити від розмноження бактерій і грибків у процесі дублення. Здійснюється з використанням солей хрому, які також підвищують механічну стійкість нубуку.

Шкіра нубук – характеристики та застосування

Шкіра нубук характеризується тим, що верхній шар делікатно відполірований, під час якого видалені природні зерна. Він вважається надзвичайно м'яким і приємним на дотик. Якщо ми за ним правильно доглядаємо, він прослужить нам роками, зберігаючи свої функціональні якості та бездоганний зовнішній вигляд. Нубук відрізняється тим, що він трохи товщі, жорсткіше і міцніше замші. Найчастіше використовується для виробництва жіночих ботильйонів і зимового взуття. Крім того, на ринку взуття можна знайти жіночі туфлі, туфлі на підборах, туфлі та кросівки з нубуку, які вражають високою якістю та оригінальною обробкою.

Шкіра нубук також використовується виробниками сумок, ременів, гаманців, спідниць, брюк і пальто. З його допомогою можна отримати ексклюзивні аксесуари та одяг, які привертають увагу своєю незвичайною структурою.

Нубук чи замша? Відмінності та подібності

Шкіра нубук і замша зовні схожі, оскільки мають ворсисту текстуру. Однак якщо ми уважніше придивимося до обох матеріалів, то помітимо значні відмінності між ними. Замша відрізняється більш довгими волосками. Крім того, він має більш блискуче покриття. Шкіра нубук вважається більш приємною і м'якою на дотик. Також він більш стійкий до механічних пошкоджень. І нубук, і замша погано переносять контакт з водою. Вищевказані матеріали можна захистити спеціальним просоченням, завдяки якому вони не пошкодяться і не змінять колір в результаті намокання. Їх чистять м'якою щіткою, щоб не пошкодити пухку структуру.

Іноді буває так, що шкіра нубук більше нагадує зернисту шкіру, ніж замшу. Це трапляється, коли виробник вирішив надати йому трохи блиску за допомогою воску.

Догляд за шкірою нубук

Шкіра нубук вважається ексклюзивною і розкішною. Виглядає інтригуюче завдяки незвичайній, пухнастій структурі і коротким волоскам. Якщо ми хочемо, щоб він служив нам роками, ми повинні правильно за ним доглядати. Як виглядає догляд за шкірою з нубуку? Нижче ви знайдете найважливіші питання щодо його обслуговування.

1. Очищення нубуку щіткою

Коли ми носимо взуття, на ньому накопичується бруд, пил і бруд. Ви повинні регулярно видаляти з них бруд, бажано після кожного повернення додому. Шкіра нубук має специфічну текстуру, тому для цього ми використовуємо спеціальну щітку з м’якою щетиною.

2. Просочення нубук

Нубук, як і замша, не повинен контактувати з водою. Не рекомендується носити його в дощові та сніжні дні. На щастя, його можна захистити спеціальним просоченням.

3. Сушка нубуку

Іноді ми приходимо додому в мокрому нубуковому взутті. У такій ситуації помістіть їх у передпокій, подалі від джерел тепла, і дочекайтеся, поки вони висохнуть природним шляхом.

4. Видалення плям з нубуку

Шкіра нубук чутлива до сухих і мокрих плям. Перші видаляються спеціальною замшевою гумкою. На інші кладемо гігроскопічну тканину, щоб вони просочилися вологою. У свою чергу ми видаляємо жирні плями, наприклад, маслом, кремом і т.д., посипаючи взуття тальком. Залишаємо їх на ніч, а вранці видаляємо порошок щіткою з м'якою щетиною

5. Догляд за нубуком

Нубук - це натуральна шкіра, яка потребує зволоження та живлення. В іншому випадку він може тріснути і стати незворотно пошкодженим. Використовуються спеціальні кондиціонери з нубуку у вигляді спрею, які розпорошуються на взуття, а потім начісуються щіткою. Ті, що знаходяться в рідкій формі з губкою-аплікатором, також дуже популярні.

Переваги та недоліки нубуку – що варто знати перед покупкою?

Нубук має свої переваги і недоліки, які варто враховувати перед покупкою. Незважаючи на те, що виглядає ефектно, підійде не всім. Доглядати за нею складніше, ніж за зернистою шкірою.

Переваги нубуку:

  • пухнаста структура, що нагадує замшу,
  • м'якість шкіри, що забезпечує високий комфорт використання взуття,
  • більш висока стійкість до механічних пошкоджень, ніж замша,
  • природна підтримка для належної терморегуляції, таким чином захищаючи від надмірної пітливості ніг.


Недоліки нубуку:

  • складний догляд, який необхідний, якщо ми хочемо насолоджуватися ним протягом тривалого часу,
  • менша стійкість до механічних пошкоджень, ніж у зернистої шкіри,
  • чутливість до води і зміна кольору під її впливом,
  • вицвітання кольору при тривалому використанні,
  • вища ціна, ніж у випадку із взуттям із замші та натуральної шкіри.

Рекомендовано

pixel