Зберегти у списку покупок
Створіть новий список покупок

Як доглядати за взуттям? 7 універсальних порад по догляду за взуттям

2024-12-10

Варто подбати про улюблене взуття, щоб воно прослужило кілька сезонів. Пошук потрібної моделі часто займає багато часу, адже анатомія стопи у всіх трохи різна. Правильний догляд за взуттям є основою для прийняття рекламації, тому варто глибше заглибитися в це питання, щоб уникнути найпоширеніших помилок. Хоча деякі рішення можуть здатися зручними, вони сприяють тому, що модні кросівки тріскаються і розсипаються. Як доглядати за взуттям, щоб воно служило довго і використовувало весь свій потенціал?

7 порад, які допоможуть вам доглядати за взуттям

Догляд за взуттям повинен відбуватися відповідно до рекомендацій виробника, які додаються до взуттєвої коробки. Люди, які їх не дотримуються, беруть на себе відповідальність за їх виправлення. Компанії не приймають претензій, якщо очевидно, що дефект виник через неправильні дії клієнта, наприклад, прання кросівок у пральній машині. Коли взуття розвалиться, тобі доведеться його ремонтувати самому. На ринку можна знайти взуття з різних матеріалів. Натуральна зерниста шкіра вимагає іншого догляду, ніж натуральна замша. У свою чергу, взуття з екошкіри захищають спеціальними препаратами, а тканинні кросівки чистять зовсім по-іншому. Систематизувати свої знання допоможуть наведені нижче поради по догляду за взуттям.

1. Носіння улюбленого взуття по черзі з іншими

І елегантні жіночі туфлі, і кеди, і балетки потребують перерви. Фахівці рекомендують мати принаймні 2 пари взуття на один сезон. Наприклад, одного дня варто вибрати чорні лофери, а наступного дня – бежеві. Взуття під час ходьби зазнає численних деформацій, їй потрібно дати час, щоб повернутися до початкової форми, інакше зміни стають постійними. Люди, які постійно користуються однією парою, зношують їх швидше, і в якийсь момент вони перестають забезпечувати належну підтримку стопи. Носячи альтернативне взуття, ви можете продовжити термін їх служби.

2. Як доглядати за взуттям із натуральної замші?

Взуття з натуральної замші вважається надзвичайно зручним, тому що виготовлене з м’якого матеріалу, який адаптується до стопи. На жаль, багато людей відмовляються від них, вважаючи, що за ними дуже складно доглядати та підтримувати. Однак це помилкова думка, оскільки препарати розроблені за сучасними технологіями, які запобігають їх витоку та руйнуванню. Замшеве взуття, в тому числі і елегантне чоловіче, перед першим носінням необхідно просочити. В іншому випадку вони можуть швидко пошкодитися. Спеціальний засіб для догляду за замшею зробить її водонепроникною і не дасть шкірі вбирати вологу. Час від часу просочення слід повторювати. Бруд із замшевого взуття видаляється за допомогою м’якої гумової щітки. Не рекомендується використовувати для цього жорстку щетину, оскільки вона може перетягнути ніжну текстуру. Замшеве взуття не можна доглядати за допомогою поліролі. Досить буде гумової щітки і відповідного виробу із замші.

3. Як доглядати за взуттям з натуральної зернистої шкіри?

Зерниста шкіра відрізняється від текстури замші, тому за нею потрібно доглядати дещо по-іншому. Для цього використовуються спеціальні засоби для взуття та креми. Бажано, щоб вони були одного кольору з взуттям. Люди, які вибирають оригінальний відтінок шкіряних чобіт, можуть вибрати безбарвні лаки. Взуття з натуральної зернистої шкіри також слід просочити перед першим виходом з дому. Однак для цієї мети використовується інший препарат, ніж той, який використовується для замші. Варто пам'ятати про це, адже використання невідповідного продукту може пошкодити вашу улюблену пару чобіт, туфель або мокасин. Взуття з натуральної зернистої шкіри найкраще натирати м’якою ганчіркою. Якщо взуття помітно забруднена брудом, варто протерти її злегка вологою серветкою з мікрофібри. Роблячи це, не ігноруйте підошву, адже її стан також впливає на сприйняття укладання.

4. Як доглядати за взуттям зі штучної шкіри?

Взуття з екошкіри стає все більш популярним серед людей, які хочуть зменшити страждання тварин. Деякі вибирають їх ще й через привабливу ціну і високу механічну міцність. Однак догляд за взуттям зі штучної шкіри відрізняється від догляду за взуттям з натуральної шкіри. Перш за все, це засновано на застосуванні інших препаратів. Їх слід підбирати індивідуально в залежності від матеріалу, з якого виготовлені чоботи, ботильйони, мокасини або туфлі на підборах. Разом із взуттям варто придбати відповідний засіб для просочування натуральної шкіри та препарат для її чищення. Традиційне полірування не підійде для цього типу взуття, оскільки воно може пошкодити матеріал, який використовується.

6. Як прибрати запах поту з взуття?

Пахви, кисті та стопи - це частини тіла, які мають найбільшу кількість потових залоз. У спекотні дні вони працюють надзвичайно інтенсивно. Хоча піт сам по собі є рідиною без запаху, але завдяки діяльності бактерій він розкладається, що супроводжується неприємним запахом. Це те, чим багато пар взуття просочуються під час використання. Оскільки навіть тканинні кросівки не можна кидати в пральну машину, незручність потрібно позбутися іншим способом. Догляд за взуттям заснований на різних спеціалізованих препаратах. Також у магазинах можна придбати дезодорант для взуття, який розпорошити на внутрішню частину взуття. Ароматизатори, які він містить, маскують неприємні запахи та мають антибактеріальні властивості.

7. Як висушити мокре взуття після дощу?

Правильний догляд за взуттям заснований на уникненні високих температур. Людям, чиї черевики, ботильйони або кросівки намокають під час дощу, слід залишити їх висихати природним шляхом. Цей процес не можна прискорювати, тягнучись до сушарки або ставлячи взуття біля гарячого радіатора. Таким чином вони можуть бути серйозно та безповоротно пошкоджені.

Які аксесуари для взуття допоможуть вам доглядати за взуттям?

Якщо ви вмієте доглядати за взуттям, варто придбати корисні аксесуари. Для догляду за замшевим взуттям потрібна м'яка щітка з гуми, а для черевиків з натуральної зернистої шкіри підійде щітка з натуральною щетиною. Враховуючи матеріал, з якого виготовлено взуття, слід придбати відповідний засіб для просочування та очищення. Корисними будуть також пасти, креми і гелі. Перед використанням необхідно переконатися, що вони підходять до вашого взуття і вивчити правила нанесення того чи іншого препарату. У Польщі взуття змінюють сезонно, адаптуючи її до переважаючої погоди. Щоб вони не деформувалися при зберіганні в ящику, варто покласти всередину взуттєві ялинки або прочитану газету.

Рекомендовано

pixel