Способи фарбування взуття
Після цілого дня ви знімаєте нове взуття і вас чекає неприємний сюрприз у вигляді пофарбованих ніг або шкарпеток? Більшість з нас хоч раз у житті стикалися з такою проблемою. Це досить поширене явище і не обов’язково свідчить про неякісне взуття. На щастя, існують прості способи фарбування взуття. Що робити, щоб на взутті не залишалися темні або кольорові плями?
Чому фарбується взуття?
У виробництві взуття використовуються різні барвники, причому це стосується як синтетичних, так і натуральних матеріалів, таких як шкіра, нубук або замша. Іноді при контакті з вологою фарба залишає плями на шкарпетках або босих ногах. Проблема може з’явитися лише через кілька десятків хвилин після носіння взуття та посилюватися, коли ми носимо його цілий день, особливо якщо температура висока. Не дивно – нога потіє і фарби виходять. Хоча іноді ми дивуємося тому, що дороге шкіряне взуття фарбує наші шкарпетки, але це не обов'язково означає, що воно неякісне. Це теж не привід для скарг. Існують способи фарбування взуття, причому ті, які можна успішно використовувати в домашніх умовах.
Домашні засоби для фарбування взуття
Якщо ми маємо справу з тканинним взуттям, наприклад, спортивним взуттям, кросівками або кедами, які пофарбовані, і в той же час немає ризику, щоб вони розвалилися, ми можемо випрати їх у пральній машині. Така обробка розчинить надлишки барвника і більше не залишить плям. Ви також можете замочити взуття з пофарбованої тканини в миску з водою і милом і почекати, поки вода змінить колір. Потім ретельно промийте взуття. Наступним кроком буде занурення їх у розчин із приблизно трьох літрів води, половини склянки оцту та двох столових ложок солі. Таке полоскання захистить ваше взуття від зміни кольору.
Оцет для фарбування взуття
Це далеко не всі способи, як пофарбувати взуття оцтом. Виявляється, цей інгредієнт ідеально підходить не тільки для екологічного прибирання будинку. Чудово очищає та дезінфікує поверхні, а також зберігає їх. Отже, якщо ваші нові шкіряні черевики забарвлюють ваші шкарпетки або кросівки залишають кольорові плями на ваших ногах, змочіть суху тканину в оцті та протріть внутрішню частину верху кілька разів. Робити це варто на балконі або виставити взуття за вікно після процедури, тому що запах оцту досить сильний. Щоб позбутися від нього, можна випрати взуття. Якщо це неможливо - як у випадку зі шкіряним або замшевим взуттям - слід скористатися іншим способом. Запах оцту можна нейтралізувати, якщо покласти у взуття тканину або згорнуту газету, змочену улюбленою ефірною олією, і залишити, наприклад, на ніч.
Лак для волосся для фарбування взуття
Одним з найпростіших і легких способів є використання лаку для волосся. Лак, завдяки своїм властивостям, фіксує і захищає не тільки складно укладену зачіску. Такий же вплив він має на матеріал, з якого виготовляється взуття. Просто розпиліть його на фарбуване взуття та зачекайте приблизно півгодини, щоб створити захисний шар, який захистить тканину або шкіру. Оскільки утворюється плівка ніжна і досить швидко стирається, всю процедуру доведеться повторювати регулярно. Ви можете сміливо використовувати його на кольорових і чорних туфлях, не боячись, що лак їх знебарвить.
Що ще буде ефективним проти фарбування взуття?
Домашні засоби для фарбування взуття дуже ефективні, але в деяких випадках вони можуть не дати результатів. Це трапляється, наприклад, коли барвник дуже інтенсивний або матеріал, з якого виготовлено взуття, надзвичайно делікатний, і ми боїмося, що оцет його пошкодить. У такій ситуації варто скористатися професійними препаратами для фарбування взуття. Хімічні речовини, що містяться в спеціалізованих засобах, просочують взуття зсередини, і матеріал перестає виділяти барвник. Важливо вибрати заготовку, призначену для конкретного матеріалу - тканини, шкіри, замші або нубуку. Засоби проти фарбування безбарвні, тому їх можна використовувати на взутті різних кольорів. Іноді достатньо замінити і самі устілки - може виявитися, що вони є єдиною причиною плям на ногах і шкарпетках.